folie samoprzylepne

DRUK LATEKSOWY » folie samoprzylepne

  • wydruk na folii polimerowej
    wydruk na folii polimerowej
  • folia One Way Vision
    folia One Way Vision

Folia samoprzylepna to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w reklamie ze względu na możliwość wykonywania wydruków w wysokiej jakości przy dobrym nasyceniu kolorów. Posiadają dużą wszechstronność zastosowań. Z powodzeniem można je stosować na wewnątrz jak i zewnątrz. W zależności od potrzeb dostępne są folie krótkooktesowe (trwałość - do 1 roku), średniookresowe (trwałość - do 3 lat) i długookresowe (trwałość - do 7 lat).  Wydruki na foliach charakteryzuje duża trwałość i wysoka jakość, dodatkowo mogą być zabezpieczeone laminatem co wydłuża trwałość wydruku i dodatkowo podbija barwę dzięki czemu wzrasta atrakcyjność wydruku.

Podstawowe typy folii stosowane w reklamie:

  1. Folia monomeryczna błysk - nadaje wydrukowanej grafice wysoki połysk.
  2. Folia monomeryczna matowa - rozprasza padające na nią światło dzięki czemu wydruk nie odbija światła, co ma zastosowanie szczególnie w pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu.
  3. Folia polimerowa i wylewana - folie stosowane w grafice samochodowej, charakteryzują się dużą elastycznością doskonałą przyczepnością do powierzchni. Folia wyelewana jest stosowana do głębokich przetłoczeń karoserii pojazdu. Stosujemy folie z klejem kanalikowym Bubble-free, który tworzy na rewersie folii sieć kanalików ułatwiających usuwanie pęcherzy powietrza pozostających pod folią.
  4. Folia ze słabym klejem - renovable - stosowana w aplikacjach krótkookresowych. Po usunięciu nie pozostawia kleju na powierzchni.